Aktuálne

Otvorenie sezóny Dobrovoľného hasičského zboru

Tak po dlhej zimnej prestávke sa Vám opäť prihovárame a to hneď rekapituláciou posledných troch víkendov. Dňa 27. 05. sme organizovali okrskovú súťaž, na ktorej sa zúčastnilo 6 družstiev v našej kategórii. Aj napriek chybám na štafete, najvyšším časom sme to dokázali obrátiť v náš prospech a vďaka najlepšiemu útoku sme celú túto súťaž vyhrali. Aj keď sme si verili na lepší čas, napriek tomu nás víťazstvo potešilo, keďže sme mali plné ruky práce s organizáciou a neostal nám tak čas na tréning.
Dňa 2.6. sa konalo prvé kolo Spišskej hasičškej ligy, do ktorej sme sa rozhodli túto sezónu zapísať. Usporiadateľom prvého kola boli Spišské Vlachy. Prvý pokus sme bohužiaľ ukončili s NP a to nás poznamelo aj v druhom pokuse. V druhom útoku sa nám nepodarilo nabiť kôš a tým sme stratili cenné sekundy do hodnotenia. Celkovo sme obsadili 7 priečku, čo pre nás není najlepší štart v lige, no my ideme ďalej a veríme že tréningom sa nám vráti naša forma a ukážeme všetkým, že na to stále máme. Dnes, t.j. 10.6. sme sa rozhodli ísť si napraviť chuť na pohárovú súťaž do Ľubice. No po prvom pokuse to s nami nevyzeralo najlepšie, keďže sme ho rovnako ako pred týždňom neukončili a do tabuľky sme si zapísali NP. Druhý pokus sa však vydaril lepšie, aj napriek menším problémom sme útok ukončili s časom 17,xx. Zároveň sa touto cestou chceme poďakovať za zástup z Ľubice, ktorý nám ochotne odbehol rozdeľovač. Veríme, že naše výkony sa budú zlepšovať a presvedčiť sa o tom môžme už o 2 týždne, kedy sa zúčastnime 2. kola SHL v Spišskej Novej Vsi. O ďalšom priebehu nášej sezóny Vás budeme priebežne informovať. Prajeme pekný zvyšok nedele a ešte krajší začiatok týždňa 

Ako správne triediť odpad

Stlač odpad, ušetríš viac ako si myslíš

Prečo by som mal stlačiť PET fľašu, kartón či plechovku predtým, než ju hodím do zbernej nádoby? Môže sa zdať, že zberná nádoba je dostatočne veľká na to aby pojala PET fľašu, kartón či plechovku aj bez toho aby ju musel človek stláčať. Je síce pravda, že väčšina z nich má síce malú hmotnosť, ale za to veľký objem, najmä PET fľaše. Napríklad nestlačené PET fľaše v zberných nádobách zbytočne zaberajú veľa miesta a v konečnom dôsledku zberová spoločnosť odváža vzduch.Rovnako to platí aj pre kartón či plechovky. Preto je veľmi dôležité obal jednoducho stlačiť. V prípade, že je to pre niekoho namáhavé, môže obal položiť na zem a pristúpiť ho. Prešľapávanie, stláčanie a skrúcanie týchto obalov je preto veľmi dôležité.

Takýmto postupom sa do kontajnerov vojde približne 4-krát viac zmenšených odpadov. Napríklad do nádoby o objeme 1100 l sa zmestí približne 733 stlačených 1,5 litrových PET fliaš. Ak by sme ich do nádoby hádzali nestlačené, zmestilo by sa ich tam len približne 200. S tým súvisí i ďalšia vec. Čím viac sa PET fliaš, kartónov či plechoviek zmestí do nádoby, tým viac sa zníži interval zvozu zberných nádob a ušetrí sa na prepravných nákladoch. Zmenšenie obalov pomáha aj pri ich jednoduchšej manipulácii a následnej recyklácii, čím sa znova znižujú náklady. A častokrát to môže byť aj niekoľko desaťtisíc eur za rok. Preto nezabúdajme šetriť i takýmto spôsobom naše životné prostredie.

 

POMOC BREZOVIČKE

 

Vážení občania ,ako isto viete v Brezovičke zhorela farská budova do tla. Oslovil nás starosta obce Brezovička Peter Tomčufčík s tým, že niektorí ľudia sa doprosujú ,ako by mohli pomôcť?

Preto zriadili účet na opravu fary, č.účtu :

SK60 0900 0000 0051 4219 0180

Kto by chce pomôcť finančným darom môže tak učiniť.

 

Pán Boh zaplať!